Ardeşen’de Rifsad. ruzgarı

RİFSAD başkanı Emin KANBUR yaptığı kısa açılış konuşmasında “sanatın insanın olaylara bakışını değiştirdiğini, hatta sokakta yürümesine bile etki ettiğini , o nedenle giderek artan sayıda üye ve kurslara ilginin ileride Rize’mizin çehresinin değiştireceğine inanıyoruz” dedi. Emin KANBUR “İlimizin güzelliklerini ulusala oradan uluslar arasına taşıyarak ekonomik anlamda da bir katma değer yaratmaya çalışıyoruz.” dedi

Dernek yöneticisi Murat Gençin makro fotoğraflarından oluşan “kuşlar ve kelebekler” isimli ilk sunumun ardından RİFSAT yönetim kurul başkanı Emin Kanburun 99 karede insan yüzlerini anlatan “ 99 / yüz ” isimli fotoğraf saydam sunumuyla geceye renk kattı.

Sunumu gerçekleştiren Murat Genç “Zor ve zahmetli bir iş fotoğraf çekmek. Hele Kuşlar ve kelebekleri kayda almak daha da zor. Siz peşine gidemezsiniz, yakalayamazsınız onların gelmesini sabırla bekleyeceksiniz. Rize’mize ait Ülkemizin başka hiçbir yerinde olamayan kuş ve kelebek türlerinin varlığını tespit ettim. Ülkemizin her yanından onlarca insan telefonla arayıp bize özel kuş ve kelebekleri, diğer endemik türleri çekmek istiyorlar. Bunlar RİFSAD sayesinde oldu” diyerek katılanlar teşekkür etti.

 

Çok sayıda izleyicinin beğenerek izlediği geceye Rize İl Genel Meclis Başkanı, Hakan Gültekin yazar Metin Topçu okul müdürleri Ardeşen İlçesinden yöneticiler katıldı.

Foto: Şafak Morgül.

Haber Vira Gazetesi.

 

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir