Fotoğraf Sanatı adına Rize’de bir mutlu gece daha yaşandı.

 Yirmi dakikalık Rifsad.’in 19 ayını özetleyen slayt sunumla başlayan gecede RÜ. Rektörü Prof. Sn. Nazmı Turan Okumuş, İl genel meclis Bşk. Sn. Rahmi Metin, Rize İl Özel İdaresi genel Sekreteri Ümit Hüseyin Güney, Rize Ticaret ve Sanayi odası başkan vekili Sn. Hüseyin Kutlu, İl dernekler Md. Turgay Esen, Ticaret Borsası genel sekreteri gecede sanat adını birer konuşma yaptılar ve ilimizin seçkin davetlilerinin bulundu

Kurs sonu sertifika dağıtımı töreninde Yrd. Doç. M. Reşat Sümerkan’a Ticaret ve sanayi odasına ve kurs eğitmelerine birer plaket verildi, sanat adına ve Rifsad adına övgü dolu sözler sarf edildi.

Rifsad. Rize fotoğraf sanatı derneği yönetim kurulu başkanı Emin Kanbur Basına yaptığı yazılı açıklamada, Fotoğraf sanatı adına yaşanan mutluluklar Zincirinin bu gece en muhteşemiydi dedi.

 

Henüz 1,5 yıllık geçmişe sahip olan Rifsad. bünyesin de açmış olduğu bir ve ikinci donem fotoğraf sanatı temel eğitim kurslarında toplamda 126 fotoğraf sanatçısı adayına kurs verdi.

Rize Ticaret ve Sanayi odasının fotoğraf sanatına özverili desteğiyle tahsis ettiği meclis salonunda gerçekleşen temel eğitim kursu KTU. Yrd. Doç. M Reşat Sümerkan hocanın önderliğinde Rifsad. bünyesinde ara eğitimlerini alan beş kişi ve Sn. Sümerkan hocanın önderliğinde oluşturulan eğitimci kadronun gerçekleştirdiği temel eğitim kursu teorik olarak yirmi saat ve uygulamalı olarak 8 saat surdu.

İlimizin çeşitli sosyal kesimlerinde oluşan kursiyerler fotoğraf sanatı çatısı altında toplanmanın yanında diğer etkinliklerle de neşeli anlar yaşamanın tadını çıkarttılar.

Bir aylık bir surede Ayder sürmene ve araklı ilçelerinde yapılan saha faaliyetlerinde teorikte öğrendikleri temel eğitim bilgilerini uygulama fırsatı buldular.

Bşk Sn Emin Kanbur kursiyerlere sizler artık Rifsad ailesinin bireylerisiniz yıl boyunca ilimizin keşfedilmeyen güzelliklerinin takipçisi olarak onları belgelemenin mücadelesini vereceğiz ve bu belge niteliğindeki fotoğraflar la gerek yazılı gerekse görsel medyada ve Rifsad etkinlikleri olan sergilerle ilimizin tanıtımına katkı sağlayarak il ekonomisine katma değer sağlanın mutluluğunu yaşayacağız.

Belge dağıtımı sonrası meclis kokteyl salonunda verilen kapanış kokteyliyle iki saat suren sanat gecesi sona erdi.

basın acıklaması / E. Kanbur.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir