KAYAP. in muhteşem gecesi.

Kayap bu akşam ilk faaliyetini gerçekleştirdi. Bu ismi daha çok duyacağız. İlk kez akademik çevreyle sivil toplumun oluşturduğu ortak bir eylem ile toplum vitrinine çıkıyor.

Karadeniz’den Rize’den Karadeniz’de yaşamın geçmişi, bu günü, Siyasal kardeşlik ortamından Avrupa Birliği değerlendirmeleri ölçüleriyle stratejik gelecek hesaplamalarına varıncaya kadar, biyolojik yaşam, kayıp türlerin nostaljisi, Karadeniz i çevreleyen altı ülkenin ortak beklentilerinin ortak bir iradeye dönüşmesinin sağlanması ortak payda olarak belirlenmesi amacında olan bir geceydi, Kayap İcra Kurulu başkanı Emin Kanbur un konuyu özetleyen açılış konuşmasının ardından 170 su altı fotoğrafından oluşan 17 dk. Saydam sunum yapılan akademik sunum için gecemizi onurlandıran K.T.U. Sürmene su ürünleri fakültesi dekanı Prof. Dr. Kadir Seyhan Hocamızın sunumuyla izleyenlere Karadeniz gerçeği anlatıldı. Doç. Dr. Semih Engin hocamızın ardından KDD. Bşk. Rıza Birkan’ın Fatih Sultan Mehmet’in fermanıyla, doğal hayatı koruyan fermanının hatırlatılması ile örneklenen bu günün avcılık tekniklerini yanlışlığı çarpıcı bir şekilde hatırlatıldı ve sergi salonuna geçildi.

Elli adet muhteşem baskıdan oluşan Karadeniz de yaşamın tüm gerçekliliğini anlatan fotoğraf sergimizin açılışı yapıldı.

Sergi salonunda sunulan kokteylin yanında Rize Kültür derneğinin gitar gurubunun yerel müzik sunumları da geceye ayrı bir renk ve tat kattı. 

Fotoraflar: Şafak Morgül

 

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir