Rifsad. Rüzgarlı köyünde rüzgar gibi esti.

2011 yılı programında bulunu İkizdere Rüzgarlı koyu foto safari ve doğa birlik günü gezimiz, baharın ilk günlerinde Rifsad üyelerini harika bir gün olarak hafızalara kazındı.

30 kişilik katılımcı gurup sabah saat 08 30 başlayan programda İkizdere ilçe merkezinde verilen çay molasından sonra Rüzgarlı köyüne saat 10 30 ulaşıldı.

Ahşap ve taş in bir aşk sıcaklığında bütünleşerek birbirini tamamlayan özgün bir mimariye sahip konakları ve sımsıcak insanlarıyla  birliktelik içinde dolu bir gün yaşayan Rifsad. üyeleri koy muhtarı Müfit Köymen in ahşap konakta katılımcılara verdiği öğlen yemeği ve çay ikramından sonra uzun bir yürüyüşle Rüzgarlı köyünden İkizdere ilçe merkezine eski tarihi yaya patikası kullanılarak 3 saatlik bir yürüyüşle İkizdere ilçe merkezine varıldı.

 ikinci çay molasıyla faaliyet tamamlandı çay ikramlarında bulunan İkizdere il genel meclis üyesi Ahmet Aksu Ve Muhtar Müfit Köymen İkizdere’nin misafirperver yüzünün temsilcisi oldular. Ve donuş yolculuğunda İkizdere ilçemizin şirin beldesi Güneyce de bulunu 130 yılık ahşap çamı ye uğrayan Rifsad. üyeleri çektikleri yüzlerce kare fotoğrafla bu tarihi camiyi belgelemenin mutluluğunu yaşadılar Camı hocası ve aslen bölge sakını olan Rifsad üyesi Esra Alemdar oğlu camının tarihi hakkında katılımcılara geniş bilgi sundular.                   

                                                                                                                                    Fotoğraflar: Emin Kanbur

 

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir