Tarım ve İnsan 3. Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başlıyor
15.03.2011

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı; “Tarım ve İnsan” temalı 3. Ulusal Fotoğraf Yarışmasını düzenliyor.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2011 yılında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular, 15 Mart 2011 tarihinde başlayacak. Yarışmaya son müracaat tarihi ise 22 Temmuz 2011 olarak belirlendi.
Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek amacıyla yapılan yarışma; her türlü tarımsal faaliyetler ile hayvancılık, toprak, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köy ve köylüyle ilgili görselleri içeriyor.
Bu yıl diğer iki yarışmadan farklı olarak kategori sayısı 5 çıkartıldı. Genel, çifti-üreticiler, öğrenciler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çalışanları kategorisine ilave olarak bu yıl Denizbank çalışanları kategorisi de eklendi.
Tarım ve İnsan 3.Fotoğraf Yarışmasında ödül miktarı da artırıldı. Denizbank’ın katkılarıyla hazırlanan yarışmada eseri birinci olan yarışmacıya 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye ise 2 bin TL’lik ödül verilecek. Ayrıca Çiftçi-Öğrenci-Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çalışanları kategorisi birincilerine 2’şer bin TL ödül verilirken, -Denizbank çalışanları kategorisin birinci olan yarışmacıya da plaket ve yayın seti verilecek.
Yarışmanın Juri üyeliklerini Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep TEZGEL, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri Mehmet Arslan GÜVEN ve Dr. Serhat KAYMAS, Türkiye’de fotoğraf alanında tek Devlet Sanatçısı olan Ozan SAĞDIÇ, Denizbank Kültür ve Sanat Danışmanı Perihan YÜCEL ve gazeteci – belgesel yapımcısı Coşkun ARAL ve Yayın Dairesi Yayın Programlama Şube Müdürü Ali Metin yapacak.

bavuru formu için: http://95.0.50.32/tarim_ve_insan_3/tarim_ve_insan_3_liflet.pdf

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir