ÜNYE FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI VE FOTOMARATONU.

Ünye’de güzel ilklerden birine daha imza atılıyor. 12, 13, 14, 15 Temmuz 2012 tarihleri arasında “Anı Çek” sloganı ile Sergiler, seminerler ve fotoğraf yarışmasından oluşan I. ÜNYE FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI VE FOTOMARATONU düzenleniyor.
Ünye Belediyesinin yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği, Ünye Tarih Araştırma Grubu ve Ünye Fotoğrafçılar Grubu’nun da katkıları ile düzenlenecek olan programın en önemli bölümü ise fotoğraf yarışması olacak.
Programın ilk gününde başvurular kabul edilecek. İkinci ve 3. gün geziler düzenlenecek ve fotoğraflar da bu gezi güzergahlarında çekilerek akşam teslim edilecek. Son gün ise değerlendirme yapılarak ödüller verilecek.
Seçici Kurulda Prof. Dr. Sabit KALFAGİL ile birlikte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Grafik Tasarımcı Prof. Dr. Sadık KARAMUSTAFA, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal MEHEL, fotoğraf sanatçısı Bekir ORMANCI, Ordu Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Emin ÖZTÜRK, İz Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Adnan SOKOL ve İnşaat Mühendisi Eren TOKGÖZ yer alacaklardır.
Birincilik ödülü 2 000,00,
İkincilik ödülü 1 000,00,
Üçüncülük ödülü 750,00 TL’dir.
Ayrıca 3 esere de 500,00’er TL Mansiyon ödülü verilecektir.
Programda seminer ve sergiler de yer alacak, yarışmaya katılan eserlerden sergilemeye değer görülenlerden en fazla 40 tanesi için de 100,00’er TL ödeme yapılacaktır.
Bilindiği gibi, Fotoğrafçılık görsel sanatların önemli dallarından biridir. Bazen bir tek kare fotoğraf bir kurumun, bir kentin hatta bir ülkenin tanıtımına yetmektedir.
Bu yarışma ile de hem İlçemizde fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmak, hem de bu suretle Ünye’nin tanıtımı amaçlanmaktadır.
Fotoğraf sanatına ilgi duyan hemşerilerimiz bu fırsatı kaçırmasınlar, diyor, programın Ünye için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

bilgi için http://unye.bel.tr/yarisma/index.html

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir